O nás

Rok 2020 byl kvůli opatřením proti viru divný, přesto jsme absolvovali několik akci, sic v náhradních lokalitách. Velmi se povedly Dolomity a poté Rujana. Na rok 2021 vzhlížíme s optimismem pro návrat do normálu a věříme, že i cestování v menších kolektivech bude lepší. Možná opat dojde k nějakým změnám, ale kdo nemá plány, nežije.

Pojeďte v tom s námi! Jsme otevřené neziskové sdružení cestovatelů.

PF 2021

 

a

 

Cestování je naše velké hobby a stejně tak jsme rádi mezi podobně založenými lidmi. Proto jsme založili Spolek cestovatelů, v rámci kterého chceme organizovat akce různých typů a sdílet tak naše zážitky i zkušenosti. Nejsme a nechceme být cestovní kancelář s přesným jízdním řádem každého zájezdu. Děláme akce sami sobě. Na akcích chceme dát jejich účastníkům i určitou volnost, aby si výlet prožili dle svého. Na druhou stranu také chceme dát každému příležitost přispět svoji troškou do cestovatelského mlýna. Věříme, že touto cestou najdeme podobně založené aktivní cestovatele, kteří přivítají výhody menšího kolektivu, větší volnost při plnění programu na místě, rádi večer posedí u vína či kytary a všichni společně dobrou náladou a dalšími skutky vytvoříme pohodové podmínky pro naše společné zážitky z cest. 

V roce 2019 jsme přejeli za 10 dní Pyreneje od Atlantiku ke Středozemnímu moři  přes všechny nejvyšší silniční průsmyky - 850 km / 16 500 výškových metrů.
Díky kluci!!!

a

a

a

 

Naše výlety do světa nejsou jen ryze výkonnostní, rádi zpomalíme a jedeme někam jen na pohodu. V našich akcích si tak své místo najde každý, kdo rád cestuje a poznává.

Typy našich výletů:

  • jezdíme na kola, na lyže, na vodu, na brusle, chodíme pěšky
  • jezdíme do hor i nížin, měst i přírody, za technickými zajímavostmi či sportovními akcemi
  • bydlíme dle dohody od hotelů po kempy a spaní ve stanech
  • hlavně jezdíme v menším kolektivu, kde lépe vyhovíme našim potřebám

Do třetího roku (2020) naší činnosti vstoupíme obohaceni o sekce cest za fotografováním a sekce elektrojednokolek. 


Naším členem je i Jirka Říha, vydavatel knih o cestování. Mrkněte, co vydal, je to moc zajímavé.

a


Koukněte na naše zatím zdolaná silniční sedla.


Na horských kolech rádi navštěvujeme centra singltreků. Další co nás baví, je hledat a postupně projíždět cyklostezky budované na zrušených železničních tratích (už jsme jezdili ve Francii, Itálii, Německu....). Ale máme rádi i inlajny, pěší chození, lezení po skalách či ferratách, lyžování, vodáctví ad.


Akce na míru. Je vás víc a chtěli byste někam jet, přitom si třeba sami netroufáte? Pojďme spolu hledat další parťáky a připravme akci společně. Kontaktujte nás a uvidíme, co a jak se dá připravit.


Naše zkušenosti nás časem dostaly k ideální velikosti skupiny v rozmezí 12-20 osob. Na tyto počty cílíme většinu akcí i máme zajištěnou dopravu


Spolek má řádné a dočasné členy. Řádní členové se podílejí na chodu spolku, přípravě akcí, administrativních a režijních činnostech. Dočasné členství se uzavírá vždy do konce kalendářního roku při první akci. Členský poplatek je 100 Kč..


Pokud se chcete podílet na chodu spolku jakýmkoliv způsobem, kontaktujte nás nejlépe přes kontaktní formulář.


Spolek vedou Honza Hakl a Honza Grohmann jako jeho jednatelé. Další členové pak pomáhají akce připravovat a realizovat. 


Telefonický kontakt: 00420 723 325 200


Administrativní adresa spolku: Tachovská 47, Plzeň IČ: 07040270, Spolek je vedený u Krajského soudu v Plzni pod kódem: L 8432

Stanov spolku jsou zde