ODJETO - Kokořínsko a České středohoří 2020 - CESTOPIS

Začátek
Pátek 25. Září 2020
Konec
Pondělí 28. Září 2020
a

Zpráva z výletu – České středohoří 2020

Situace s kovidem nám neumožnila vyrazit do zahraničí jako v minulých letech, a tak jsme svátek 28.9. využili na prodloužený víkend v Českém středohoří.

Výletu se zúčastnilo celkem 8 cestovatelů a nutno uznat, že navzdory některým nepřízním, jsme si ho užili. Nepříjemné bylo ubytování v chatkách v kempu u Levína, které neměly topení, ale ani zásuvky pro přímotopy, které jsme si přivezli. Vzhledem k tomu, že o víkendu poprchávalo a v noci bylo 7 °C, byli jsme dost promrzlí. Snídali jsme pak ve sprchách, kde bylo jediné místo, kde se dalo zatopit.

 

Sobota 26. 9. 2020

Protože na sobotu hlásili setrvalý déšť a skutečně i pršelo, rozhodli jsme se pro vlakový výlet. Autem jsme popojeli do Úštěku, který jsme si prohlédli a vyrazili na velký vlakový okruh přes Českou Lípu – Nový Bor – Jedlovou – Děčín – Ústí – Litoměřice zpátky do Úštěku. Nakonec to bylo super, cestou jsme si i ve vlacích zazpívali, něco popili a na závěr jsme se nacpali pizzou v Úštěku.

https://mapy.cz/s/lahupukuce

 

a

Neděle 27. 9. 2020

Ráno jsme popojeli autem do Dubé a vyrazili na kolo. S využitím místních silniček a cyklotras jsme dojeli na hrad Houska. Poté jsme zdolali rozhlednu na Vrátenské hoře a sjeli na výborný oběd do Ráje. Navštívit Kokořínsko bez návštěvy Kokořína by nešlo a tak jsme na něj mrkli a dojeli jsme pak už zpátky do Dubé. Cestou byla třeba Cimrmanova rozhledna a další zajímavosti.

https://mapy.cz/s/nocaroduto

 

a

Pondělí 28. 9. 2020

Tento státní svátek se pro nás nesl ve znamení železnice Velké Březno - Úštěk. Levín, kde jsme bydleli je na této trase a trať vedla přímo pod kempem. V Levíně se natáčel film Páni kluci, kde místní nádraží bylo hlavním objektem. Na kolech jsme dojeli do Zubrnic, kde je místní železniční muzeum a kam přijel i pravidelný spoj motoráku M131. Místní nadšence obdivujeme a slíbili jsme, že někdy v budoucnu přijedeme na brigádu při obnově tratě ze Zubrnic do Úštěka.

Výlet pak pokračoval po místních silničkách na zříceninu hradu Kalich. Pak už nás tlačil hlad, ale nikde nebylo nic otevřeno, tak jsme naložili kola v Levíně do auta a najedli jsme se až v Terezíně.

a

https://mapy.cz/s/nogemaseca

 

Mrkněte i do galerie.

Fotogalerie

Přihlásit se na akci, požádat o bližší informace