ODJETO - Jižní alpy vč. moře 2019 - silniční sedla i roviny

Začátek
Úterý 7. Květen 2019
Konec
Neděle 12. Květen 2019
Karnické alpy

Prodloužený víkend v jižní části Alp. Návazná akce na Dolomity 2018. Čekají nás poloprázdné vedlejší silničky, mnoho serpentin, sníh a další atrakce. Navštívíme přehradu Vajont, Treviso, Benátky i projedeme skrze Dolomity. Akce ideální pro gravelbajková kola. 

Jedeme si užít rozhraní mezi Alpami a přímořským územím. Čekají nás roviny a kopečky, svahy s vinicemi i zasněžené vrcholy. Jak taková akce probíhá se můžete podívat na naše loňské Dolomity ZDE.

Bližší návrh programu této akce, přičemž, jako vždy, jsou možné i individuální programy. Program samozřejmě může ovlivnit počasí či síla a nálada ve skupině. Délky a náročnost tras s průběhem akce stoupají až ke zlatému hřebu výletu. 

 

 

PROGRAM:

Úterý 7.5.2019

odjezd v nočních hodinách

Středa 8. 5. 2019

příjezd do Itálie do městečka Ponte nelle Alpi. Výlet k přehradě Vajont, kde po sesuvu svahu došlo k přelití hráze a velké katastrofě. Trasa ZDE, délka cca 55 km. Večer přesun na ubytování.

Čtvrtek 9. 5. 2019

Okruh přes jedno malé sedlo Passo San Boldo (732 m n.m.) přes města Vittorio,  Ponte nelle Alpi. a Belluno. Celkem cca 85 km, trasa ZDE

Pátek 10.5.2019

Výlet do Benátek. Popojedeme minibusem do historického Trevisa, které si prohlédneme a dále si užijeme roviny při středozemním moři, přičemž na chvíli nakoukneme i do Benátek. Trasa dle libost, např. TATO cca 75 km. 

Sobota 11.5.2019

Okruh přes Passo Cedero 1388 m n.m. Cca 100 km, trasa ZDE

Neděle 12. 5. 2019

Ráno krátký přejezd minibusem do oblasti Dolomit. Zdolání Passo Fedaia a Passo Sella a sjezd do údolí k Brixenu. Cca 75 km, trasa ZDE. Poté návrat do Plzně, příjezd v nočních hodinách.

Pro gravelisty budou příležitosti si program ještě obohatit o lehké šotolinové cesty. 

Doprava minibusem, ubytování v pensionu. Kola nejlépe silniční nebo treková.

Cena: 6500 Kč 

Cena zahrnuje: dopravu novým minibusem vč. všech poplatků, 4x ubytování v pensionu (bude ještě upřesněno), doprovod, technické zázemí, mapové podklady, režijní náklady spolku. Cena nezahrnuje cestovní pojištění (nutné, na přání zajistíme), stravu (možno se připojit ke společným večeřím).

 

 

Přihlásit se na akci, požádat o bližší informace